Discord’da Canlı Yayın Açmak

Birkaç haftalık sunumun(14 Mayıs 2020) ardından Sunucu Görüntülü sohbeti nihayet Android, web ve iOS’taki herkes tarafından kullanılabilir ve Android kullananlara yakın zamanda kullanıma sunulacaktır. Sunucu Videosu ile kişisel veya Grup DM’leri arasında gezinmek zorunda kalmadan tüm arkadaşlarınızın güzel yüzlerini video görüşmesinde görebilirsiniz. Bir ses kanalına katılın, video düğmesine basın ve gülümseyin 🙂 Ne kadar da havalı öyle değil mi?

Şu anda herkes evlerinin içinde kaldığında, Sunucu Video’nun kullanıcı sınırı geçici olarak 10’dan 25 katılımcıya çıkarıldı. ( Bu sayı ilerleyen günlerde artabilir, yani sınırsız kullanıcıya çıkabilir… )

Sunucuda Yayın Açma’nın farkı nedir?

Sunucular içerisinde ırl sohbetleri için daha uygundur. Aylar önce mükemmel arkadaş kombinasyonuna sahip olan * bir * DM’yi bulmak için önce DM’nizde kimin aramaya başlayacağını sormaya veya süper gizli ajanlarınızla aranızda olan mesaj kutunuzda karışmaya gerek yoktu. Bu sayede casting olarak yayınlar açıp deliler gibi eğlenebilirsiniz.

Sadece görüntülü sohbete ek olarak, sunucu videosu aynı anda hem Video Sohbeti hem de Canlı Yayına geçme olanağı sunarak bir oyun yayınlarken veya ekranınızı paylaşırken kendi kameranızı göstermenizi sağlar.

Bu, sunucunuzda küçük bir eğlence akışını tutmanız için çok yararlı olabilir. Yaratıcı Yayınlarınızı veya videolarınızı Canlı Yayını kullanarak arkadaşlarınıza paylaşabilirsiniz.

Bu yazının devamı kısa bir süre sonra…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*